Hasznos tanácsok

1. ÁLTALÁNOS GARANCIÁLIS FELTÉTELEK

Nyílászáróinkra beépítéstől számított 1 év jótállást, a szerkezeti elemekre 4 év szavatosságot vállalunk. Garanciát csak a cégünk által beépített nyílászárókra tudunk vállalni! Tehát ha nem szakembereinkkel végezteti a beszerelést a beépítésből eredő károkért felelősséget nem vállalunk. A beszerelés nem tartalmazza a helyszíni javító jellegű kőműves és egyéb szakipari munkákat. Az építőanyag lerakódását és azzal való szennyeződést a vasalatrészeken (por, gipsz, cement stb.) kerülni kell.

Szakszerűtlen beépítés, karbantartás, extrém használat, mechanikai sérülés, valamint idegen eredetű javítás és beavatkozás esetén a garancia megszűnik. Garanciális időszak utáni helyszíni szerviz vagy garancia nélküli vagy garancia vesztett termékek esetén is, a kiszállást és szerviz tevékenységet díj ellenében végezzük.

Alapszabály: Ha a szerkezet vagy vasalat szorul, nem szabad a kilincset vagy a szerkezetet erőltetni, mert vasalat vagy egyéb szerkezeti sérülésekhez vezethet. Ilyen hibák esetén garancia és szavatosság nem érvényesíthető!

Minőségi kifogást minden esetben írásban kell közölni. A garanciális időszakban meghibásodás, ill. egyéb problémák esetén kollégáink, a bejelentést követő 30 munkanapon belül, a helyszínen díjmentesen elvégzik a a szükséges javításokat és beszabályozásokat. Jogtalan hibabejelentést esetén a bejelentő köteles a kiszállással kapcsolatos költségeket megtéríteni. A garanciális igény benyújtását csak teljes mértékben kiegyenlített számla esetében áll módunkban elfogadni. Garanciális beállítást csak az általunk beépített nyílászárókra vállalunk, egyéb esetben kiszállási- és munkadíjat számolunk fel. A garancia nem terjed ki az elemi károkra és a harmadik személy által okozott károkra (pl: kőműves, festő, helyreállító munkákból adódó hibák, stb.)

A szállítás és a tárolás során a terméket az időjárástól (közvetlen napfény, pára) és a mechanikai sérülésektől óvni kell. A termék fóliába csomagoltan, natúr vagy festett kivitelben kerül forgalomba. Vízmentes helyen tárolandó, kissé megdöntve. Natúr terméknél a felületkezelést – beépítés előtt – minél előbb el kell végezni. A nyílászárók 8-10% nedvességtartalommal rendelkeznek, ezért a vetemedés lehetősége kizárt. A nyílászárók festését csak szakember végezheti! Felületkezelés előtt elengedhetetlen a vasalatok és gumitömítések eltávolítása, hiszen a felületkezelő anyag a szerkezetet károsíthatja. Nem általunk végzett felületkezelés után a vasalatokat csak szakember építheti és állíthatja be.

A nyílászárók beépítésekor a belső vakolásnak és a végleges aljzatbetonnak mindenképp készen kell lennie, a vakolatból felszabaduló építési nedvességnek el kell távoznia. Az épület nedvességtartalma max. 50-55% lehet, ahhoz hogy a beépített szerkezetek hibamentesen működjenek (ebben az esetben a nyílászárók nedvességtartalma 10-11%). Amennyiben az épületben mért nedvességtartalom ennél magasabb, a nyílászáró méretbeli változásoknak van kitéve. Ezen változások miatti beállítás nem garanciális probléma, tehát a magas páratartalomból eredő hibák javítási költsége a megrendelőt terheli. A fa természetes anyag, ezért a felületeknél előforduló szín és rajzolati eltérés, valamint a csomók jelenléte természetes, így ez nem képezheti reklamáció tárgyát!

ROTO NT VASALATOK: Termékszavatossági előírások

1. TERMÉKINFORMÁCIÓ ÉS RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLAT

A hagyományos nyíló- és bukó-nyíló vasalatok ezen definíció értelmében bezárják és különböző szellőztetési állásba hozzák az ablak- és erkélyajtószárnyakat. Záráskor rendszerint egy tömítés ellenállását kell legyőzni. Betörésgátló ablakok és erkélyajtók, nedves helyiségekben és agresszív, korrodálást elősegítő levegőtartalmú környezetben beépített ablakok és erkélyajtók olyan vasalatot igényelnek, amely az adott környezetnek megfelel és külön egyeztetett teljesítményjegyekkel rendelkezik.

2. TERMÉK KARBANTARTÁS

A biztonság szempontjából fontos vasalatrészeket évente legalább egyszer a rögzített helyükön meg kell vizsgálni és a kopását ellenőrizni kell. Szükség szerint a rögzítőcsavarokat meg kell húzni, ill. az egyes alkatrészeket ki kell cserélni. Ezen túlmenően legalább évente egyszer a következő karbantartási munkálatokat el kell végezni.

  • Minden mozgó alkatrész és nyíló- ill. bukónyíló vasalat záró részein finom olajozást, szilikonozást kell alkalmazni.
  • Csak olyan tisztító- és ápoló anyagokat lehet alkalmazni, amelyek a vasalatok korrózióvédelmét nem csökkentik.

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ A HELYES SZELLŐZTETÉSRE

Hogyan kerülhető el a penészedés és páralecsapódás problémája, ami nem tartozik a garanciális javítások közé?

1. MIT IS JELENT AZ INTENZÍV SZELLŐZTETÉS?

Az intenzív szellőztetés azt jelenti, hogy az ablakszárny teljesen nyitott állapotban van. Eközben ügyelni kell arra, hogy az ablak nyitása előtt a fűtést teljesen le kell kapcsolni. Elegendő alacsony külső hőmérséklet esetén a légcsere néhány perc alatt biztosítható. A párás benti levegőt hűvösebb külső levegőre cseréljük, ami felmelegítése során képes felvenni a helyiség nedvességét. De honnan is jön a nedvesség? Egy 3-4 személyes háztartás csupán a kilégzéssel kb. 7-9 kg vízpárát termel naponta, ruhaszárítással kb. 4-5 kg és ehhez jön még kb. 2-3 kg a főzés miatt. Vegyük számításba a további nedvességforrásokat, mint növények, akváriumok vagy túlzott fürdőszoba-használatot. Az így képződött pára mennyisége elérheti a 10-14 kg-ot is, a nap 24 óráját tekintve. Egy 100 m2-es lakás esetében ez azt jelenti, hogy a légtérfogatot naponta többször, akár 2-3 óránként teljesen ki kell cserélni. Kerülni kell a szakaszos szellőztetést, amikor az ablakszárnyat csak kis résnyire nyitjuk vagy a bukóablakot sokáig nyitva hagyjuk, mert a hideg évszakban a helyiségek és ezzel együtt a falak is lehűlnek és megnő a párakicsapódás és penészedés veszélye.

FONTOS: az ablakokon képződő páralecsapódás nem egyértelműen a nyílászáró hibájára utal. A jelenséget a túl magas páratartalom is okozhatja!

2. VEVŐI TÁJÉKOZTATÓ A PENÉSZEDÉS ELKERÜLÉSÉRE

  • A lakótérben a teljes levegőmennyiséget 2-6 óránként ki kell cserélni. A nyílászárók tömítetlensége és a kialakított rés-, illetve falcszellőzők segítik a levegőcserét, de önmagukban nem elegendőek, ezért naponta minimum 3-5 alkalommal intenzív szellőztetés szükséges. Ennek időtartama 5-20 perc, a belső és a külső hőmérséklet függvényében.
  • Az intenzív kereszthuzatos szellőztetés gyors légcserét eredményez, nem hűti le a falakat. Kereszthuzat biztosítása esetén elég 2-3 perces időtartam, mely az egész helyiséget átszellőzteti.
  • Már a huzamosabb ideig fennálló 75%-os levegő-páratartalom is növeli a páralecsapódás, a penészesedés lehetőségét a hidegebb falfelületeken.
  • A rosszul szigetelt falazat alacsonyabb hőszigetelő képessége, a hidegebb felületek miatt fokozza a páralecsapódás mértékét. A hőhidakat meg kell szüntetni.
  • Páratartalom-mérő beszerzésével ellenőrizhetőbb az épület relatív páratartalma.

Hasznos Tanácsok letöltése »